|

Darmowe atrakcje – Amsterdam

Free walking tours – darmowe wycieczki z przewodnikiem

Darmowe piesze wycieczki pod hasłem „free walking tours są dostępne już niemal w każdej stolicy oraz większych miastach na całym świecie. Idea jest bardzo prosta: przewodnik zabiera nas na około 2 godzinny spacer, opowiadając przy tym różne ciekawostki, starając się jednocześnie dostarczyć nam jak najlepszą jakość, ponieważ to właśnie od tego zależy jego zarobek. My zaś, jako uczestnicy, możemy sami ocenić ile jest warta taka wycieczka i na koniec po prostu zostawić napiwek. Taki system moim zdaniem sprawdza się świetnie, jest wielu ludzi, którzy bardzo chętnie zapłacą za tego rodzaju usługę, a osoby, które akurat nie dysponują wolnymi funduszami mogą wesprzeć przewodnika pozytywnym komentarzem np. na Facebooku.
Byłam już conajmniej na kilkunastu takich wycieczkach i szczerze Wam je polecam. W Amsterdamie byłam na wycieczce “The Alternative tour of Amsterdam”, na której dowiedziałam się między innymi, jak rozpoznać kradziony rower oraz jak wygląda sprzedaż grzybów. Jeżeli jesteście tego ciekawi zapraszam na mój film na Youtube, w którym o tym opowiadam:

Darmowe promy

W Amsterdamie bardzo popularne są rejsy po kanałach, które są oczywiście płatne.
Mnie zaś udało się znaleźć darmowe promy, którymi można przepłynąć na drugi brzeg rzeki IJ. Rozkład oraz wszystkie dostępne trasy znajdziecie tutaj.
Ja płynęłam promem numer 906, który startuje z dworca Centralnego, kończąc na przystanku Centrum kultury – NDSM. Jest to najdłuższa dostępna trasa promowa w Amsterdamie, która dostarcza wspaniałych widoków.

Punk widokowy

Darmowy punkt widokowy w Amsterdamie znajduje się na dachu Muzeum Nauki – NEMO. Oprócz przepięknego widoku można zaleźć tu kilka fajnych zabawek, nie tylko dla dzieci.

Uliczny teatr na placu Amstel Dam
Plac Dam jest głównym placem, na który pojawia się mnóstwo performerów np. tancerze, Myszka Miki, Batman, dokarmiacze gołębi czy człowiek rower. Ja miałam okazję być widzem jednoosobowego teatru ulicznego, gdzie aktor z pomocą publiczności został uwięziony w kaftan bezpieczeństwa oraz oplątany długim metalowym łańcuchem. Oprócz samego oswobodzenia się, performer strzelał z bicza i miał całkiem dobre żarty. Szczególnie zaimponował mi technikami, za pomocą których ustawiał tłum i utrzymywał ich uwagę przez ponad godzinę (występ możecie zobaczyć na moim filmie, który powyżej podlinkowałam). Jego przygotowanie oraz poziom całego przedstawienia był na prawdę imponujący. Polecam się tu trochę pokręcić, może traficie na coś równie ciekawego.

 

 

0 0 votes
Ocena artykułu

Podobne wpisy

guest
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Slawek
Gość
Slawek
6 lat temu

Czy sa jakies anglojezyczne strony z ogloszeniami o mozliwosci wynajmu barek mieszkalnych w Amsterdamie lub ogolnie w Holandii ?

Ania
Gość
Ania
4 lat temu

W AMS jest też darmowe Muzeum Sera i zakon Beginek Begijnhof. Obs miejsca są warte odwiedzenia. A za 10 euro mozna wykupic calodniowy bilet na region Waterland i zwiedzić piękną wyspę Marken, urokliwy skansen Zaanse Schans czy rybackie miasteczko Volendam. Gorąco polecam.

Anzelma
Gość
5 lat temu

To jest ogromny problem i w takim przypadku przydają się obiektywy ze stabilizacją obrazu.